Óvodánk Szombathely délnyugati részén, kertvárosi környezetben épült 1979-ben.
Öt, jól felszerelt csoportszobában, tornaszobával működünk. A tornaszoba eszközfelszereltsége alkalmas a gyermekek mozgásigényének kielégítésére, mozgásuk fejlesztésére.
Árnyas fák alatt az udvaron természetes anyagú, színes, biztonságos mozgásfejlesztő játékok találhatók. Minden csoport számára külön homokozó áll rendelkezésre. A homokozókat esztétikus napvitorla védi nyáron a tűző nap sugaraitól. A Gyermekek a szánkózó dombon élvezhetik a téli élet örömeit. Aszfaltos területünk alkalmas mozgásos játékok, valamint rendezvények tartására.
Óvodánk rendelkezik egy közlekedési parkkal, ahol a gyermekek a közlekedés szabályaival ismerkedhetnek játékos módon. A csoportokban a KRESZ oktatás részét elsősorban a gyalogos és kerékpáros közlekedési alapismeretek bemutatása képezi. Az ismeretek bővítésére, gyakorlati lehetőségek biztosítására a jól felszerelt udvari KRESZ pálya nagyszerű lehetőség.
„Biztonságos Óvoda” - A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Közlekedéstudományi Intézet közreműködésével meghirdetett pályázat résztvevői vagyunk. A program célja az óvodai nevelési programba integrálható közúti közlekedésbiztonsági módszertan és oktatási segédletek megismertetése a gyermekekkel, valamint az óvodások biztonságosabb közlekedésre való felkészítésének elősegítése.
Nevelőtestületünk minden tagja legfontosabb feladatának tekinti a gyermekközpontúságot, a nyugodt, derűs, családias légkörben folyó nevelői és oktatói munkát.
A csoportokban dolgozó óvodapedagógusok speciális szakmai ismeretei, beállítódásuk és irányultságuk harmonikusan egészítik ki egymást, így a gyermekek számára színesebben, élményszerűbben tudják a kultúrát közvetíteni.
Nagy hangsúlyt fektetünk a játékra, mint a gyermekek alapvető és legfontosabb tevékenységére, hiszen a játék során a gyermek átéli a mozgás, a manipulálás örömét, ismerkedik a világgal, fejlődnek anyanyelvi és értelmi képességei, esztétikai érzéke, kreativitása, kitartása. Hiszünk abban, hogy a játék a gyermek számára legfőbb élményforrás, ugyanakkor a személyiség fejlesztésének színtere a tanulás, a készség-és képességfejlesztés legfontosabb módja. A játék személyiségfejlesztő hatására építünk a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek egyéni személyiségformálásánál. Napirendünkkel, időbeosztásunkkal is, biztosítjuk a játék kiemelt szerepét, az egybefüggő több órán keresztül tartó játék feltételeit.
Lényegesnek tartjuk, és elősegítjük a szabad játék túlsúlyának érvényesülését.
Óvodánkban prioritás, hogy a gyermekek minden nap halljanak mesét. Tudatosan évszakokként egy-egy kedvenc mesét dramatizálnak a pedagógusok a gyermekeknek. Szívesen bújunk a meseszereplők "bőrébe”. A mese által élményt nyújtunk, tanítjuk őket figyelni, beindítjuk a fantáziájukat, és a szókincsüket is észrevétlenül bővítjük. A mesék hordozta erkölcsi tanítás, nevelési eszközrendszerünk repertoárját is színesebbé teszi.
Fontos célunk, hogy minden gyermek egyéni képességeit kibontakoztathassuk, minél több élményhez juttassuk őket, ápoljuk a hagyományainkat, sikeresen formáljuk a kulturált beszédkészségüket.
A népdal, a néptánc és a hagyományok tanításának fő feladata, hogy továbbadjuk a múltunk értékeit a következő generációnak. Ismerni kell az ehhez kapcsolódó népdalokat és a magyar táncok ritmusszerkezetét. Tudatosan vállaltuk fel ezt az utat, hogy a soron következő nemzedék se maradjon ki a népi kultúra ápolásából. A gyermekmondókák, gyermekdalok, körjátékok dalai, szövegei a magyar népi hagyományokban gyökereznek, ebből merítenek. A korosztályra való tekintettel természetesen a körjátékok, csoportos táncok, népi játékok tanulása kerül a középpontba, élő, autentikus hangszerek kíséretével. Mindezeken túl a tánc felszabadít, örömet ad, és kiváló testmozgás. Tánc közben nincs rossz gondolat, csak mosoly, ritmus és boldogság.
Óvodánk hagyományaival is igyekszik színesebbé, örömtelibbé tenni gyermekeink életét. Nagy figyelmet fordítunk a családokkal való együttműködésre, hiszen céljainkat csak velük együtt érhetjük el. A jó hangulatú munkadélutánok, a közös ünnepi készülődések, rendezvények nagy létszámú résztvevője is ezt bizonyítja. Évek óta a nagyobb ünnepek előtt a családokkal közös munkadélutánt szervezünk. Gyermekek és szülők együtt készíthetik el az adventi koszorút, vagy a karácsonyfára a díszeket. Húsvétkor szintén lehetőségük van ötletesebbnél ötletesebb húsvéti figurák barkácsolására. A jó hangulatú kreatív összejövetelek során a családok lehetőséget kapnak arra is, hogy jobban megismerjék egymást.
Fontosnak tartjuk az egészséges életmód kialakítását, amit a sok mozgáson, a mindennapi levegőzésen, gyümölcsnapokon keresztül igyekszünk megvalósítani. Az egészséges táplálkozásra motiváljuk gyermekeinket és az óvodai közösséget. Szívesen készítünk turmix italokat, hogy a gyermekek az egészséges táplálkozás összetevőit szilárd és folyékony halmazállapotban is megismerjék, megkedveljék.
A természet szeretetére nevelés elképzelhetetlen hosszabb- rövidebb kirándulások élményszerző utak nélkül. Lehetőségeinkhez mérten igyekszünk erre is minél több lehetőséget biztosítani.
A tehetséggondozás és a felzárkóztatás nélkülözhetetlen jól képzett kollégák, saját fejlesztőpedagógus nélkül. A fejlesztő, differenciáló szakvizsgával rendelkező óvodapedagógus heti egy alkalommal mozgásfejlesztő játékokat, illetve képességfejlesztést vezet – a Pedagógiai Szakszolgálat szakvéleményének ajánlásával- a kijelölt gyermekeknek. Igény szerint a szülőknek egyéni konzultációs lehetőséget biztosít.
Kollektívánk fontosnak tartja az innovatív szemléletet és a hagyományok ápolása mellett igyekszünk új eljárásmódokat is kipróbálni, megvalósítani. A mai rohanó világban nagyon fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink lelki egészségének védelme, megóvása, a pozitív életszemléletre való tanítása kiemelt figyelmet kapjon.